Dle DRFG hraje klíčovou roli na realitním trhu rychlost a jasná strategie

Trh s nemovitostmi se aktuálně dynamicky mění. Promítají se do něj všechny ekonomické a demografické jevy. Většina společností musí na rychlé změny na trhu v důsledku více než tří let pandemie, roku a půl války na Ukrajině a stále vysoké inflace okamžitě reagovat. Co k situaci říká ředitel DRFG Real Estate?

„Dříve se byznysová strategie nastavovala na tři až pět let, dnes zhruba na půl roku. A i to je v dnešní dynamické době dost,“ vysvětluje na úvod Josef Šilhánek, který je ředitelem DRFG Real Estate – divize investující do perspektivní oblasti nemovitostí.

Jak na DRFG dopadá současná makroekonomická situace?

Vysoké úrokové sazby, ceny stavebních prací a daňové zátěže mají značný vliv mimo jiné i na Rusňákovu skupinu DRFG. 

„V loňském roce dostal trh s nemovitostmi hned několik zásadních ran. V důsledku vysokých cen energií a zdražení stavebního materiálu se výrazně zvýšily náklady na výstavbu, vysoké úrokové sazby zase měly vliv na náklady spojené s úvěry. Podnikat v našem oboru není v současnosti jednoduché,“ říká Josef Šilhánek za Rusňákovu skupinu DRFG. 

„Každé odvětví však jednou za čas narazí na problémy. Potom záleží na jasné strategii společnosti a schopnosti flexibility, jak se dokáže nepříznivým podmínkám rychle přizpůsobit,“ pokračuje. 

„My jsme se již před časem prozíravě vydali cestou nevsadit všechno na jeden trh. Naší volbou bylo diverzifikovat. Proto jsme aktivní nejen v Polsku a na Slovensku, ale vyhledáváme investiční příležitosti i v dalších zemích EU. Tím jsme tyto negativní vlivy do značné míry minimalizovali,“ uzavírá své povídání. 

Kam plánuje skupina Davida Rusňáka dále expandovat?

Za zajímavý trh vnímá skupina DRFG, která se dlouhodobě zabývá investičními fondy a dluhopisy, Německo a Rakousko. Zde jsou sice výnosy z nemovitostí nižší, ale z pohledu financování investic bankami jsou tyto trhy výhodnější. 

Autor: Michal Pecka 

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.