Předpověď počasí v Praze

Aktuální předpověď počasí v Praze a okolí

Stahujeme nejčerstvější předpověď počasí na základě dat ze satelitů, radarů a hydrometereologického ústavu. Předpovědi s počasím průběžně zdarma aktualizujeme.

Aktuální počasí v Praze

[pocasiAktualni]

Počasí v Praze dnes

[pocasiDnes]

Předpověď počasí v Praze

Aktuální předpověď na další dny aktualizovaná přímo na základě satelitních údajů a českého hydrometeorologického ústavu.

[pocasiDalsi]

 

Vývoj počasí v Praze

Praha nabízí jedno z nejteplejších počasí v České republice. Pražské vinohrady patří mezi nejseverněji položené vinice v Evropě. Jak se hlavní město rozrůstalo, začalo se postupně měnit i počasí. Díky větší rozloze se počasí v jednotlivých částech Prahy může dosti lišit.

Mezi nejteplejší lokality v Praze patří Praha 7 – Troje, kde najdete i největší vinice. Další horkou lokalitou je například Praha Letná.

V posledních letech Prahu trápí zvýšená míra smogu a znečištění ovzduší. Situace se pozvolna zlepšuje, přesto to může znamenat zvýšené riziko pro starší osoby v případě zvýšené biologické zátěže v Praze. Pro ně je bio předpověď počasí nejdůležitější.

Teplotní rekordy v Praze

Nejznámější Pražská metereologická stanice „Pražské Klementinum“ zaznamenává venkovní teplotu již od roku 1775.

Nejchladnější den v Praze byl 1. březen 1785, kdy bylo naměřeno – 27,6 stupňů Celsia.

Nejteplejším dnem byl 27. červenec 1983 kdy jste se zapotili u teploty 37,8 stuňů Celsia.

Vyhledávané fráze o počasí v lokalitě Praha:

počasí Praha, počasí v Praze, počasí Praha po hodině, počasí Praha po hodinách, předpověď počasí Praha, Praha počasí, počasí Praha na 14 dní, počasí Praha 14 dní, počasí v praze dnes a zítra, počasí tento týden Praha, počasí zítra v Praze, předpověď počasí v Praze po hodinách, aktualni pocasi praha, predpoved pocasi praha, předpověd počasí praha, počasí na 14 dní, počasí radar

Počasí radar
Počasí Praha 1 - Slunečno.cz