Bydlení za dostupnou cenu? Zkuste dražby nemovitostí!

Nedávno vyšla statistika o tom, jak dlouho si musí lidé s průměrným platem šetřit na bydlení v hlavních městech. Praha v žebříčku obsadila první místo. V Praze si na byt musíte šetřit déle než třeba lidé v Paříži! A bohužel ani Brno nebo zbytek republiky v tom nejsou o moc lepší.

Jak si tedy zejména mladí lidé v dnešní době mohou dovolit pořídit bydlení? Dost těžko. I ti, kdo mají našetřený třeba milion či dva do začátku, se musí uvazovat na dlouhé roky splácení hypotéky. Právě proto lidé hledají alternativní možnosti a jednou z nich je právě i dražba nemovitostí v exekuci.

Pro někoho smutná exekuce, pro vás veselá šance

Majetek, který zabaví exekutoři, se draží v dražbách. Peníze získané z dražby se pak použijí na umoření dluhu. Do dražby z exekuce se mohou dostat různé předměty, občas se draží různé bizarnosti jako sada 16 ks plavkových sukýnek či hodinky v krabičce. Stejně tak se ale dělají exekuce nemovitostí – a to je vaše šance.

Sháníte levný byt, rodinný dům, vilu, zahradu nebo třeba garáž? Zúčastněte se dražby nemovitostí. Vyvolávací ceny nemovitostí jsou velmi zajímavé. Když budete mít štěstí, pořídíte pod cenou. Samozřejmě se může stát, že vás někdo přeplatí. O tom dražby jsou. Možná si ten adrenalin nakonec zamilujete!

Jak se zúčastnit dražby nemovitostí?

Dražby a exekuce nemovitostí má na starost exekutorský úřad. Zjistěte si, který se nachází ve vašem okolí, a informujte se, jestli pořádá dražby a jak. Například Exekutorský úřad Ostrava umožňuje zúčastnit se dražby také online. Na to ale potřebujete vyřídit několik formalit, jako ověřit totožnost na CzechPOINTu nebo odeslat zálohu. Ta vám bude vrácena, když během dražby nic nekoupíte.

Dražba nemovitosti není nic složitého, ani se nejedná o žádnou událost pro smetánku. Zúčastnit se může opravdu každý. Dejte tomu šanci!

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení v Praze a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.