V Česku je plyn dražší než v Anglii, poradíme vám jak ušetřit

Věděli jste, že u nás v České republice je plyn dražší, než třeba v takové Anglii, Francii, Německu či Irsku, kde je obecně ekonomika na zcela jiné vyspělejší úrovni, a kde je i lepší životní úroveň? Platy v těchto zemích jsou jednoznačně vyšší, než-li u nás, přesto mají plyn levnější. Docela nespravedlivé, že? V celoevropském srovnání se řadíme k těm dražším zemím. Bohužel! Chcete si stěžovat? Zkuste to, ale asi vám to nebude nic naplat. My vám však poradíme, jak ušetřit, protože s tím už se něco dělat dá.

V prvé řadě můžete energie šetřit tak, že se začněte chovat úsporněji. To znamená, např. používání spotřebičů, jež spadají pod energetickou třídu A+ či A++. Stručně řečeno – úsporné spotřebiče. Dále se vyplatí vařit např. na varné desce, než-li na klasickém sporáku. Rovněž se vyplatí mít nádobí v myčce. Ručně spotřebujete energie více. Také byste se neměli ztotožňovat s názorem, že když odejdete z domu, je dobré vypnout topení. Neustále vypínání a zapínání kotle je právě poměrně častou příčinou vyšší spotřeby.

S vysokou cenou plynu se však dá bojovat i jinak. Změnou dodavatele! Důležité je pečlivé srovnání cen plynu, díky kterému zjistíte, u jakého dodavatele plynu můžete tuto energii odebírat za výhodnějších podmínek. A jakmile budete tyto informace vědět, nezbývá nic jiného, než změnu provést.

Nejprve však navštivte web Úspory.cz, kde si můžete snadno a rychle ceny plynu porovnat. Během pěti minut můžete do budoucna ušetřit až tisíce. Změna dodavatele vás nebude nic stát a ani nemusíte nikam chodit nebo dojíždět. K tomu je potřeba pouze vyplnit formulář na webu, kterému se také říká online kalkulačka. Zde uvedete potřebné informace pro výpočet a kliknete na porovnat nabídky. Během minutky získáte seznam dodavatelů plynu, včetně cen a té nejvýhodnější nabídky. Poté je jen na vás, zda se pro změnu rozhodnete či nikoli. Nicméně, kdo by nechtěl platit méně, že? Přechod na nový tarif lze dále řešit skrze web. Potřebné informace se můžete dozvědět na výše uvedených stránkách.

Porovnání cen energií je v současné době stále využívanější a oblíbenější. Řada domácnosti již těchto služeb zdarma využila a na energiích již šetří. Buďte i vy mezi nimi a plaťte méně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.