Zajímavosti thajské kuchyně

I v Česku najdete restaurace, kde si pochutnáte na speciálních jídlech různých zemí např. z Thajska a také najdete různé kurzy, kde se naučíte tyto pochoutky naučíte vařit.

Dieta která je pikantní

Speciality thajské kuchyně jsou dietní a pikantní. Pokud se do Thajska půjdete podívat, pak brzy zjistíte, že se lidé z thajská něčím ládují doslova od rána do večera. Jejich thajská kuchyně je pro ně milující věc a vrcholem dne je že se sejdou na ulici, objednají si deset talířků a všichni všechno vzájemně ochutnávají.

Jsou dost hubení, protože mají hlavně pálivé jídla a pálivost podporuje trávení. Takže je jídlo vhodné i na hubnutí.

Asijské jednohubky

Jedním z hlavních pilířů jsou jednohubky. Buď jsou v kornoutku nebo na špejli. Co vás okouzlí je obrovské množství chutí. Skvělé jsou plátky marinovaných ryb nebo sušené vepřové či hovězí maso s pikantním kořením. V Thajsku jsou pokud si jdete koupit něco do stánku ceny jídel neuvěřitelně nízké. Začínají v přepočtu na 10 Kč.

A co v ČR a v Praze?

U nás nejsou většinou jídla Thajské kuchyně tak pálivá, jako v Asii. Asi jediná výjimka je bistro Yam Yam, které stojí jen pár metrů od stanice metra Vyšehrad v Praze. Tam mají nejpálivější polévku v Praze. Nazývá se Grung Tab Tom Yam a měla na začátku zajímavou marketingovou kampaň, že kdo jí sní do 30 minut ji má zdarma. Teď už zdarma není ale připravte se na obrovskou pálivou chuť.

Jinak také v Praze např. doporučujeme pro Thajskou kuchyni restauraci Modrý zub, která je opravdu s tou Thajskou autentická.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kuchyně a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.