Kde v Praze koupit kvalitní dětskou postýlku?

V Praze je spousta kamenných obchodů, která se specializuje na prodej dětského oblečení a dětského nábytku. Nenahraditelnou součástí každého dětského pokoje je bezpochyby dětská postýlka, jejíž výběr není jednoduchý. A proto jsme pro vás připravili průvodce, jak vybrat dětskou postýlku a kde kvalitní postýlku v Praze koupit.

Výběr dětské postýlky byste rozhodně neměli podceňovat. Miminko v dětské postýlce tráví většinu času. Ihned po narození dokonce spí až 16 hodin denně. Je pouze na vás, kolik jste ochotni do postýlky investovat. Na trhu je k dostání dětská postýlka s vytahovacími příčkami, některá postýlka nabízí zase polohovací lamelový rošt. Nabídka dětských postýlek je opravdu široká.

V první řadě budete vybírat velikost dětské postýlky. K dostání je běžně postýlka ve dvou rozměrech, a to 120 x 60 cm, nebo 140 x 70 cm. Záleží na tom, jak dlouho má dětská postýlka dítěti sloužit. První rozměr je vhodný pro ratolesti do dvou let, druhá varianta je vhodná pro děti do tří let. Některým postýlkám náleží také další díly k lůžku, čímž postýlka roste zároveň s dítětem. Rostoucí postýlka je vhodná pro děti až do téměř dospělého věku.

Kvalitní matrace je základ

Bezpochyby byste se měli zaměřit na výběr matrace, která by měla přesně do postýlky padnout. Pokud by měla matrace menší rozměry než postýlka, mohlo by si dítě přiskřípnout ruku či nohu ve volném prostoru. V současné době je k dostání celá řada matrací do dětské postýlky, z nichž si určitě vyberete. Dětem se nedoporučují matrace pružinové, ale velmi oblíbené jsou naopak matrace pěnové či matrace z přírodních materiálů.

Nezapomeňte také na materiál samotné postýlky. Jelikož spousta rodičů preferuje přírodní materiály, jsou na trhu k dostání dětské postýlky zejména ze dřeva. Na dětských postýlkách je použit bezbarvý lak, který se neloupe, není zdravotně závadný, a tak dítě může postýlku ocucávat.

Už víte, jak vybrat dětskou postýlku, ale stále nevíte, kde si takovou postýlku koupit. Jednou z možností jsou kamenné obchody přímo v Praze, jichž je nepřeberné množství. Další variantou jsou internetové obchody, které často nabízí výhodnější ceny. Jedním z těchto obchodů je například Kojenecke-obleceni.eu.