Proč se i vám bude hodit pojištění domácnosti?

V hlavním městě se žije krásně, ale také pod neustálou hrozbou. Myšleno hrozbou vloupání do bytu, domu či rekreačního objektu. Od ledna do srpna letošního roku řešila Policie ČR jen v Praze 814 vloupání do bytů a 246 vloupání do rodinných domů. I když se snažíte sebevíce, někdy prostě není možné se loupeži bránit. I vám se může stát, že si od vás zloděj odnese vše, co se mu zlíbí. Jak se bránit? Proti této nepříjemnosti i řadě dalších vás spolehlivě ochrání pojištění domácnosti. Máme návod, jak ho vyřídit rychle a získat výhodné podmínky.

Pojištění domácnosti bylo stvořeno, aby chránilo movité věci. Vztahuje se na škody, které vzniknou například na nábytku, podlahové krytině, spotřebičích a jiném vybavení. Vztahuje se také na cennosti, peníze a domácí mazlíčky. V jakých situacích vám pojišťovna vyplatí škodu:

  • Je-li škoda způsobena přírodními živly,
  • Vznikne-li poškození jako následek neočekávané události (přepětí v síti, prasklé potrubí apod.),
  • Když dojde ke vloupání nebo krádeži i při řádění vandalů.

 pojištění nemovitostí

Je levné a vyřízeno rychle! 

I vy si snadno můžete sjednat pojištění domácnosti online. K vyřízení je třeba znát jen velikost obytné plochy a hodnotu majetku – tj. sumu, na kterou domácnost pojistíte. Nesnažte se zbytečně nadhodnocovat, ale také nešetřete. Ani jedna varianta se nevyplácí. Co se naopak vyplatí, je, když budete cca jednou za 5 let pojistku aktualizovat. Hodnota majetku totiž roste nebo klesá. Budete mít jistotu, že platíte na pojištění optimální částku. Levné pojištění pro domácnosti aktuálně nabízí pojišťovna Ergo, která k němu připojuje několik bonusů. Získáte například pojištění občanské odpovědnosti do 3 000 000 Kč (více o něm zde) a pojištění bez limitů na stavební součásti, elektroniku a sklo zcela zdarma.

Jak se zachovat v případě pojistné události?

Ze všeho nejdůležitější je udělat foto dokumentaci a pokud možno s věcmi nehýbat do chvíle, než přijede likvidátor škody z pojišťovny. Nezmatkujte, nic se nesnažte změnit. Pokud byste s věcmi manipulovali a přišlo by se na to, pojišťovna vám nevyplatí ani korunu. Abyste tento typ pojištění lépe pochopili, přečtěte si ještě odpovědi na časté dotazy k pojištění domácnosti.