V zimě vsaďte na infrasaunu – odplaví toxiny a prohřeje tělo

O blahodárném působení vyšších teplot na lidský organismus věděli předkové už před staletími. Její původ bychom našli ve Skandinávii, samotný název pochází z finštiny. Do naší země se sauna dostala na počátku 20. století a bývala předepisována lékaři.
Až dlouho po 2. světové válce se začaly budovat sauny veřejné, obvykle při koupalištích a městských lázních.

Dnes můžete mít saunu vlastní

Pořídit si dnes soukromou saunu není nic složitého, je dostupná pro každého, kdo pro ni doma najde koutek. Moderní úsporná infrasauna pro dvě osoby zabere prostor asi 1,5 x 1,5 m, takže ji pohodlně nainstalujete i do bytu.

Bývají vyrobené ze dřeva s prosklenými dveřmi, takže se hodí pro každý interiér, nijak neruší svým vzhledem. Jejich montáž je rychlá a jednoduchá.

A pokud jde o náklady na provoz, jestliže použijete saunu pro dva 3 – 4 krát týdně, spotřebujete ročně méně elektrické energie než vaše napařovací žehlička a jen o něco málo víc, než spolyká vaše lednice.

V čem je dobrá infrasauna

Tento typ je mezi námi stále oblíbenější. Teplo, které vytvoří karbonové infrazářiče, proniká do organismu a do svalů asi 2 – 3 cm pod povrch. Tím dojde k odpařování a vylučování toxických látek (teplota vzduchu v infrasauně je cca 60° C a vlhkost mezi 30 – 50 %).  Prohřáté svaly lépe regenerují a o účincích tepla na ztuhlé klouby asi není třeba moc přesvědčovat.

Relaxace v infrasauně je doporučována i lidem, kteří nesnesou vysoké teploty a vlhkost, i v případě léčby nemocí, jako je vysoký krevní tlak nebo respirační problémy. Infračervené záření je vhodné před sportovními výkony pro rozehřátí svalů nebo před rehabilitačním cvičením i proto, že tlumí bolest.

Kde si saunu pořídíte

Největším dodavatelem infrasaun v naší zemi je společnost Marimex, kterou jistě znáte především jako prodeje nadzemních bazénů. Možná jeden od nich stojí i u vás na zahradě.

Tak si v klidu projděte jejich nabídku a vyberte tu správnou infrasaunu pro vaši rodinu, ať si zimu krásně užijete při hřejivé relaxaci.