Perské koberce se dědí z generace na generaci

I když to chvílemi vypadalo, že klasické koberce jsou už definitivně ze hry, naštěstí se tato předpověď ukázala jako zbytečná obava.

Buchara

Je sice pravda, že mají své mouchy, nicméně ani moderní podlahové krytiny ve formě PVC podlah, respektive plovoucích podlah nejsou zcela bez chyb. Dobrý tepich má v domácnosti své nezastupitelné místo a nic ho zatím nedokázalo adekvátně nahradit.

Není dobré za všech okolností šetřit

Je docela logické, že se plovoucí podlahy staly tak populárními. Nejsou příliš drahé, pokládají se docela snadno a zároveň jsou pevné, dobře se udržují a vypadají k světu. Na druhou stranu se jedná o chladné podloží, po kterém není dobré hlavně v zimních měsících chodit bos, jinak se můžete snadno nachladit.

Koberce jsou v mnoha směrech odlišné. Jejich údržba je o dost náročnější a je potřeba používat specializované saponáty a vysavače. Na druhou stranu se po nich můžete prohánět klidně i bez ponožek a stále budete pociťovat od nohou příjemné hřejivé teplo, aniž byste měli podlahové topení. Řeč je samozřejmě o kvalitních modelech, které něco stojí, nikoliv o levných kancelářských kobercích, co se hodí maximálně tak do předsíně.

Pokud toužíte po opravdu dobrém tepichu, budete muset sáhnout trochu hlouběji do peněženky. Zvláště pak perské koberce jsou opravdu velice drahé, ovšem vyplatí se vám si alespoň jeden kousek pořídit. Můžete ho použít třeba ve své pracovně či v obývacím pokoji. Jedná se o investici, která se dědí z generace na generaci.

Kvalita je vidět na první pohled

Ideálním místem, kde nakupovat, je Buchara-shop. Zde je každý kousek unikátní originál. Perské koberce se totiž nevyrábějí jako tenisky, ale klasickým ručním způsobem, a sice čistě z přírodních materiálů.

Díky tomu jsou tak hebké a zároveň vysoce odolné. Dokonce se čistí mnohem snadněji než klasické tepichy. Obchod Buchara nabízí zájemcům široké spektrum perských koberců za velice rozumné ceny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byty se štítky , a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.