Záclony nebo žaluzie? Jaký bytový textil zvolit pro vaši domácnost

Záclony zdobily ještě před několika lety téměř každou místnost v bytech a domech. Byly nedílnou součástí vybavení domácností i kanceláří a majitelky se předbíhaly v tom, kdo má hezčí vzor. Mnohé ženy si záclony dokonce šily doma samy. Po roce 2000 se však trendy změnily. Velké množství lidí začalo dávat přednost žaluziím v oknech, s šicím strojem si rozumělo čím dál tím méně dam, a celkově se dekorativní bytový textil začal z domácností vytrácet. Záclony a další textilní doplňky však získávají v posledních letech zpět svou zašlou slávu, a my víme proč!

závěsy

Kde jsou záclony, tam je útulno

Chcete-li, aby váš domov působil útulně a teple, pak jsou právě záclony tím, co nutně potřebujete. Pokud do oken dáte jen samotné plastové žaluzie, bude pokoj působit velice chladným a skoro až sterilním dojmem. Žaluzie jsou ale velmi praktická věc, takže není nutné se jich hned zbavovat. Naopak, v kombinaci se záclonami budou tvořit skvělý pár! V parných letních dnech budete chráněni před horkem a ostrým sluncem, a zároveň docílíte příjemné útulné atmosféry v pokoji. A jestliže jste spíše fanoušci rustikální stylu, pak se nebojte pověsit na okno záclony společně se závěsy. Zejména ložnici tato kombinace bude moc slušet.

Nepodceňujte bytový textil

Jste-li kamarádi s šicím strojem, můžete se sami pokusit nějaký bytový textil ušít. Je však potřeba mít na paměti, že kvalitní materiál není až tak levná záležitost, takže pokud by se vám výrobek na poprvé nepovedl, mohou se vaše snahy docela prodražit. Pakliže nejste zrovna zběhlí v ručních pracích, pak je určitě lepší pořídit si rovnou hotové záclony, které můžete hned pověsit. Kromě dekorativního textilu do oken zútulníte svou domácnost také stylovým povlečením, plédy, koberečky a dalšími textilními výrobky. Při zařizování bydlení rozhodně nepodceňujte výběr bytových doplňků, ty totiž utváří celkovou atmosféru vašeho domova.