Žaluzie, rolety, nebo bioklimatická pergola?

Otázka vhodného zastínění je v současné době, kdy se rok od roku teploty zvyšují o nějaký ten stupeň, na pořadu dne více než kdykoliv před tím. Přehřátý interiér totiž nesvědčí nikomu. Lidem ani zvířatům. Tělu ani duši.

Je u vás doma v parných letních dnech k nevydržení? Pokud ano, měli byste přistoupit ke krokům, které interiér efektivně ochladí. Nabízí se klimatizace a adekvátní stínění, ať již v podobě žaluzií či rolet. Jaké řešení je lepší? Tato otázka nemá jednoznačnou odpověď. Záleží na vašich preferencích stejně jako dispozičním řešení oken a jejich směřování ke světovým stranám.

Zaměřeno na rolety

Rolety mohou být buď vnitřní, nebo vnější. Pod pojmem vnitřní rozumíme především ty látkové. Pod tímto pojmem si ale nepředstavte jen levné rolety z hobby marketů. Například na odkazu látkové rolety Praha jsou k sehnání opravdu luxusní rolety různých barev a vzorů, které se mohou stát ozdobou každého interiéru. Na výběr ale nemáte jen pouhé barevné odstíny, ale také látky s různou gramáží. Ty zase ovlivňují stupeň zastínění, jehož je možné v interiéru docílit. Jde-li vám o úplné, zvolte speciální látku s hliníkovou vrstvou schopnou eliminovat sílu tepelného záření.

Vnitřní versus předokenní

Pokud nechcete vnitřní, můžete zvolit rolety venkovní, nebo-li předokenní. Ty v parnu dokážou snížit teplotu v místnosti i o několik stupňů. Jejich další výhodou je, že objekt zvenčí ochrání před zloději. Zároveň totiž fungují jako ochranná bariéra.

Zaměřeno na žaluzie

Více než rolety se vám líbí žaluzie, ať již vnitřní nebo venkovní? Jejich předností je, že umožňují v interiéru ovlivňovat a korigovat intenzitu světla, které propouštějí. Hra světel a stínů, kterou v určité denní době dokážou rozehrát, mnohdy bývá famózní. 

Bioklimatické pergoly

Nepřehřívá se bohužel pouze interiér domu. V parných dnech bývá k nevydržení rovněž na zahradách a terasách. Zde vás před žárem zase ochrání bioklimatická pergola. Ta vás navíc neochrání jen před přímým sluncem, ale i větrem a deštěm. Bioklimatické pergoly Praha rovněž umožňují přirozené proudění vzduchu a podobně jako žaluzie perfektně regulují pronikající teplo a tím prostor optimálně zastiňují.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byty a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.