Finská sauna přináší spoustu benefitů

Finská sauna má podle dlouholetých vědeckých výzkumů pozitivní účinky na spoustu zdravotních aspektů. Saunování předchází celé řadě dlouhodobých onemocnění, stejně tak zbavuje stresu a napětí, poskytuje okamžitý komfort a podobně. V následujících řádcích se zaměříme konkrétně na přínosy finské sauny

Srdeční a kardiovaskulární funkce

Saunování zvyšuje a zrychluje průtok krve i puls podobně jako cvičení, a proto poskytuje trvalou a účinnou ochranu před vážnými zdravotními problémy. Věděli jste o tom, že lidé, kteří chodí do sauny 4krát až 7krát týdně alespoň na 15 minut, mají o 50 % nižší pravděpodobnost úmrtí na kardiovaskulární onemocnění? Finskou saunu navíc můžete mít klidně i doma, protože jsou k dostání různé variace a velikosti pro soukromé využití. 

Mozek

Finská sauna má uvnitř horký a vlhký vzduch, což je obzvláště prospěšné pro činnost orgánů. Vliv má třeba i na zdraví mozku a duševní pohodu. Pravidelným saunováním chráníte mozek před nástrahami stárnutí, protože mysl se oživuje. Saunování se tedy doporučuje lidem, u nichž je vyšší pravděpodobnost demence a Alzheimerovy choroby. 

Duševní zdraví

Vzhledem k tomu, že je sauna místnost, která je odříznutí od každodenního života, přijdete v ní na jiné myšlenky. Zapomenete na pracovní stres a ostatní strasti. Existuje hypotéza, že venkovní sauna by mohla být účinná v boji proti duševním poruchách, jako jsou právě deprese. 

Spánek

Pravidelné saunování se podepisuje i na kvalitě spánku, a to pozitivně. Budete mít delší dobu hluboký spánek, navíc se vám mnohem lépe bude usínat. 

Imunitní systém

Závěrem nesmíme zapomenout na imunitní systém. Stejně jako otužování, tak i saunování má vliv na imunitu, zejména pokud se jedná o pravidelnost. 

Podívejte se do nabídky společnosti Sauny Vital a pokud vám to prostorové možnosti dovolují, investujte do vlastní sauny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy k bydlení a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.