Chcete mít doma velké množství květin? Vyberte si ten nejlepší regál

Regály jsou skvělé nejenom pro skladování potraviny ve spíži nebo pneumatik v garáži. Hodí se také pro skladování květin, a to nejenom v interiéru. Kovový regál můžete například postavit i ven (dodržte ale podmínky pěstování rostlin, které na ně umístíte). Dřevěný regál bude určen spíše do interiéru, protože není dlouhodobě schopen odolávat vlhkosti. Počítejte také s nižší hmotností oproti kovovému regálu.

Podle čeho vybrat regály na květiny?

Regály na květiny můžete vybírat s ohledem na celou spoustu parametrů. Možná hledáte regál, který postavíte do chladnější místnosti, abyste rostlinám umožnili zazimování. Nebo chcete tento regál využívat pro dlouhodobé vystavení interiéru? To znamená, že například vzhled regálu pro některého uživatele může hrát roli, pro jiného zase ne. 

Jakou vybrat velikost?

V první řadě se budete rozhodovat pro velikost stojanu. Zvažte, jaké květiny budete chtít na stojan uskladnit a kolik, a odhadněte jejich hmotnost. Podle toho zvolíte nosnost stojanu. Pokud máte na stojan vymezený prostor, možná se budete muset spokojit s menšími regály. Kromě rozměrů, jako je šířka a délka, se zaměřte také na výšku regálu. Zvolte ji tak, aby v prostoru příliš nepřekážela.

Hodí se do vašeho interiéru?

Kromě samotného materiálu, který můžete přizpůsobit svému interiéru, můžete vybírat také v závislosti na druhu. Stojany na květiny mohou mít jemné linky a tvary, které se hodí do všech interiéru, mohou být ale také vypracovanější. Například mohou být v různých geometrických tvarech, takže zapadnou do moderního interiéru. Naštěstí je výběr opravdu široký, takže si vybere každý.

Má stojan i něco navíc?

Výhodou některých stojanů mohou být některé funkce navíc. Například kolečka umožňují snadnější manipulaci se stojanem. Některé stojany mohou mít různé držáky, kam si umístíte například konev s vodou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy k bydlení a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.