Zahrádka u řadového domku?

Moderní řadové domky se těší velké oblibě u svých stávajících i potencionálních majitelů.
Jejich výhod je nespočitatelně, odpůrci bydlení v takzvaných řadovkách však poukazují na jednu nevýhodu. Tou je poměrně malý prostor vymezený pro zahrádku. Některým lidem právě přesně to vyhovuje, ale je mnoho takových, kteří se snaží proměnit maličký pozemek v místo, které bude zelenou oázou pro všechny obyvatele i návštěvy řadového domku.
Již samotný výběr typu oplocení hodně zmůže s celkovým vzhledem zahrádky.
Už jen vhodně zvolené oddělení vaší zahrádky od sousedů zajistí tak cenné soukromí.
Můžete toho samozřejmě dosáhnout hustým plotem dřevěným či kovovým, ale velmi krásně působí především živý plot složený z keříků a stálozelených kvetoucích popínavých rostlin.
Majitelé malých zahrádek mají často pocit, že jim nezbývá, než se spokojit s úhledným a vzorně udržovaným anglickým trávníkem. Maximem se tak stává skromný květinový ostrůvek či záhonek. To je ale velká chyba. Takto upravený prostor působí naprosto nudně a bez nápadu. I ten, kdo disponuje pouze omezeným místem, může vybudovat zahrádku členitou.
Členění pomocí nízkých zídek, živých plotů nebo konstrukcí s popínavými rostlinami výrazně napomůže zvednout estetický dojem, a také opticky zvětší prostor vaší zahrady.
Využívejte i možností drobných stavebních prvků, které oživí a ozvláštní celý prostor.
Budete překvapení, že na relativně malou plochu díky promyšlenému členění dostanete jak koutek pro děti a zeleninovou zahrádku, tak i atraktivní místo pro chvíle pohody.
Sympaticky a útulně působí různé pergoly či zákoutí vyladěná doplňky do podoby přívětivého posezení. Máte-li to štěstí a na zahrádce vám roste strom, využijte možnosti umístit takové místo pod něj. Nebojte se ani využití různých chodníčků, byť by jejich funkce byla pouze okrasná. Kdo odvážně umístí na zahrádku i drobnou vodní stavbu, jako je jezírko či fontánka, určitě nepochybí. A pokud vše doladíte vhodně zvolenými kvetoucími rostlinami, nebudete se chtít ze své mini zahrádky ani hnout.

 

Sdílet článek

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>