Vybíráme zahradní postřikovače

Trápí váš škůdci a choroby, které ničí vaši úrodu a okrasnou zahradu? Každý, kdo vlastní zahradu se sem tak s těmito problémy potýká. Jestliže jim chcete předejít, či v případě napadení zasáhnout, pořiďte si kvalitní postřikovače. Těmi můžete na rostliny aplikovat postřik a otravných škůdců a nepříjemných chorob se zbavit. Postřikovače využijete také ke hnojení, aby vám rostliny lépe rostly, kvetly a produkovaly plody. Můžete jimi rosit rostliny ve skleníku, v zimní zahradě nebo v bytě. Postřikovače jsou tedy nezbytnou pomůckou pro ošetření vaší zahrádky.

Na výběr máte interiérové i exteriérové postřikovače. Pro interiér nebo balkón vám postačí ruční postřikovač. Je malý, lehký, vejde se do něj obvykle jeden nebo dva litry a po postřik menších množství rostlinek, keříků, stromečků, je ideální. I když máte velkou zahradu, takové ruční postřikovače se vám nikdy neztratí. Pro větší zahrádky je lepší zvolit ramenní nebo zádový postřikovač. Ramenní postřikovač je mezi zahrádkáři oblíbený. Není příliš těžký, můžete si jej pověsit na rameno, protože obsahuje jeden popruh. K dostání jsou ramenní postřikovače od 5 do 11 litrů. Jedná se o tlakové postřikovače, stejně tak jako v případě zádových postřikovačů. Ty už jsou určeny na větší zahrady, na postřik stromů, hnojení velkých trávníků, záhonků apod. Pořídit je možné až dvacetilitrový zádový postřikovač. Nasadíte si jej jako batoh, má dva popruhy. Můžete u něj zvyšovat tlak. Posledním typem je motorový postřikovač, který už představuje variantu na obrovské zahrady, vinice, ovocné sady, neboť pojmou velké množství postřiku, hnojiva a lze jím obhospodařit velké plochy.

Ať už budete kupovat jakýkoli postřikovač, vyplatí se rozhodně nákup kvalitního postřikovače. Jednoduchý a levný postřikovač není úplně to pravé. Po pár použitích zjistíte, že je k ničemu a stejně si budete muset koupit nový. Zajímejte se o to, zda je možné k postřikovači doplnit výbavu o nastavitelné trubky či hadice. Určitě se vám bude hodit i několik druhů trysek. Kvalitní postřikovače nabízí společnost Mountfield. Jsou nejlepší volbou pro nákup zahradní techniky a nářadí.

Sdílet článek

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>