Vybíráme dřezy a dřezové baterie do nové i starší kuchyně

Přemýšlíte, proč tak moc platíte za vodu nebo proč musíte na vodě doplácet? Vyplatí se zjistit si, kde nejvíce plýtváte vodou – jestli v kuchyni nebo třeba v koupelně. V současné době jsou právě kuchyně místy, kde se vodou plýtvá nejvíce. O vysoké spotřebě se však lidé dozví až při ročním vyúčtování, kdy už je ale pozdě na to začít s vodou šetřit. Na vině bývá dřezová baterie se špatným těsněním, která může způsobit únik vody. I když se člověku zdá, že kapky nemohou tvořit litry vody, není to tak. Pokud vám voda z baterie odkapává dlouhodobě, unikají tak i stovky litrů.

Ovšem nejen v případě, že vám špatně těsní kuchyňská baterie, se vyplatí investovat do nové. Stejně tak se kupují nové dřezové baterie do. nových kuchyní, a to společně s dřezy, k nimž dokonale sednou.

Pokud si zrovna vybíráte dřez nebo dřezovou baterii, nabízí se otázka, jaký dřez a jakou baterii vybrat. Dbát se musí nejen na design, ale také na praktičnost a samozřejmě na mnoho dalších aspektů.

Praktičnost na prvním místě

Při výběru dbejte převážně na praktičnost, vyplatí se kupovat spíše hluboké dřezy, které mají vysoké dřezové baterie. Důvodem je snadnost umývání nádobí, oceníte to ostatně i při vaření, když si musíte do hrnců napouštět vodu.

Design hraje taky roli

Samozřejmě si vybíráte věci také podle designu. Dřezové baterie i kuchyňské dřezy si vybírejte zásadně v měděném provedení, důvodem je fakt, že měď začíná nahrazovat nerez a měděné produkty jsou daleko modernější než spotřebiče nerezové.

Ostatně materiál jako takový je při výběru důležitý, jelikož dle něj je možné usoudit, jak dlouho vám dané spotřebiče budou dělat radost. U kuchyňských dřezů je důležité, aby daný materiál, z něhož je dřez vyroben, byl odolný, aby se nepoškodil v případě pádu hrnců nebo jiného těžkého nádobí.