Vyberte ideální pelíšek pro vašeho psa

Odhalíte tajemství vašeho domova? Prozradíte, jak váš pejsek občas hupsne do postele, zabere více jak půlku prostoru, ale vy stejně nemáte to srdce ho vykázat někam jinam? Ano, i vaši čtyřnozí kamarádi ocení maximální pohodlí.

Malý i velký pejsek potřebuje svůj koutek

Psi jsou stejní jako lidé. Milují společnost, ale potřebují také čas pro sebe. Najdou si své oblíbené místo, kde se budou cítit nejen bezpečně, ale také velice komfortně. Jednoduše jim vyhradíte ve svém bytě plácek a tam umístíte nejideálnější druh z nabídky pelíšků pro psy.

Určitě jim vyberte dostatečně prostorný model, kam se vejdou i v případě, že se trochu protáhnou. Vyvýšené okraje jim dobře poslouží jako podpěrka hlavy. Při koupi se nezaměřujte jenom na design a rozměry, ale také na samotné provedení. Pelíšky pro psy by neměly být příliš tvrdé ani měkké, protože u zvířat také dochází k poškozování kloubů a páteře. Spodní část nesmí propouštět moc chlad a vlhkost.

Přivyknutí na nový pelech

Neočekávejte od svého psa, že uvidí nový pelech a rovnou do něho radostně skočí. Každý pejsek má jinou povahu. Někomu skutečně potrvá delší čas, než si přivykne na nové místo, kam půjde pravidelně odpočívat. Rozhodně se nevzdávejte hned po několika hodinách po koupi. Opravdu se nemusí projevit žádný extra zájem z psí strany. Pelíšky pro psy vyberete z pestré nabídky. Zaměřte se na zpracování, aby nešlo o snadno zničitelný kus.

Pamatujte na to, aby se pes s novým pelechem nejprve sám seznámil. Nenuťte ho pomocí příkazů, protože se zde pak nemusí cítit dobře. Sám si ho prozkoumá. Dejte mu jeho oblíbený polštářek nebo dečku, aby se uvnitř uvelebil podle svého gusta. Pomůže i vystlání vaším starým tričkem – novota mu nemusí sedět, proto velmi přivítá vůni někoho známého linoucí se z vašeho oblečení. Potom určitě nezačne podivně vrčet na neznámého vetřelce v bytě.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>