Troufnete si na opravu střechy?

střechy Praha

Pokud jste zjistili, že má vaše střecha nějaké škraloupy, možná jste se rozhodli si ji sami opravit. „Tohle přece zvládnu!“ Oprava ani rekonstrukce střechy ale není žádná jednoduchá věc a pravděpodobně se u toho pěkně zapotíte. Podívejte se s námi na to, jaká oprava střechy je ve vašich silách, ale také na případy, kdy se vám každopádně vyplatí přivolat si specializovanou firmu. Nakonec vám přinášíme tip na jednu z nich.

Žádný stavební materiál nemá neomezenou životnost. A tak jednou dojde samozřejmě i na střechu. Aby nebyly následky fatální, je třeba ji pravidelně kontrolovat. Pokud to neděláte, možná máte větší problém, než jste si mysleli.

Nejčastěji bývá poničená krytina. Pokud se jedná o mechanické poškození, za které mohou například kroupy nebo spadlá větev stromu, je ve vašich silách rozbité kusy nahradit. Dříve si lidé většinu oprav dělali sami. Možná máte i vy takové ambice a my vám je rozhodně nevyvracíme. Jestli vám však do domu již delší dobu fouká nebo někde zatéká, vyplatí se vám přivolat odbornou pomoc, než bude pozdě.

Odborníci odhalí skutečný stav střechy

Vy možná uvidíte poničenou krytinu, odborník však může vidět mnohem závažnější problém a bude vás čekat rozsáhlejší rekonstrukce střechy. Není nic jednoduššího, než si přivolat odborníky, kteří dokáží objektivně stav vaší střechy zhodnotit.

Závěrečné doporučení

Jak jsme avizovali na začátku článku, máme tu pro vás jeden tip. Střechy Novák je společnost, která každý rok realizuje více než 300 nových střech. Zabývá se stavbou střech nových, drobnějšími opravami i rozsáhlejšími rekonstrukcemi. A to nejen na rodinných domech, ale také na domech činžovních, kde rostou luxusní podkrovní byty. Až budete shánět řemeslníky na opravu nebo stavbu střechy Praha, víte, na koho se obrátit.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>