Tepelná čerpadla: Uplatnění nacházejí v rodinných domech i průmyslu

Vytápět budovy lze různě – plynem, elektřinou i pevnými palivy. V minulosti bývaly novostavby na vytápění energetický až dvakrát náročnější. Bylo to dáno způsobem jejich výstavby. Dnešní doba je ve znamení zateplovacích technologií a nových materiálů, které dokážou eliminovat ztrátu tepla, a budovy se tak staly nízkoenergetickými. Jak je to s jejich vytápěním v současné době?

tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla v rodinných domech

Díky nízké spotřebě energie nízkoenergetické budovy nepotřebují tolik tepla, a na jejich vytápění je tak možné využívat i tepelná čerpadla, jimiž bývá vybavená téměř každá desátá novostavba. Jedná se tedy o moderní způsob vytápění, který přináší nemalé úspory. Tepelná čerpadla pro rodinné domy jako zdroj energie nejčastěji využívají zemi, vzduch nebo vodu. Je to přitom ekologický způsob vytápění, což je ze strany státních orgánů v České republice podporováno dotačními tituly. Na tepelné čerpadlo lze tak získat až 100 tisíc korun jako příspěvek od státu. Jedná se o zajímavý způsob podpory obnovitelných zdrojů tepla, na který slyší hodně lidí, jež chtějí ušetřit.

Průmysl a tepelná čerpadla

Vedle domácností se tepelná čerpadla používají také v průmyslu, kde plní stejnou funkci jako v domácnosti – chladí, topí, zpětně využívají odpadního tepla i ohřívají teplou vodu. S výraznou úsporou nákladů mohou firmy ušetřit své finance, což jim může pomoci správně směřovat jejich investice. Tepelná čerpadla pro průmysl nacházejí uplatnění snad ve všech oborech – strojírenství, papírenství, zemědělství, pivovarnictví, energetika a výroba tepla.

Tradiční český výrobce

Master Therm je tradiční český výrobce nejširšího sortimentu tepelných čerpadel. Veškerou svou činnost, od výzkumu, přes vývoj až po výrobu, realizuje v tuzemsku. Odbyt svých výrobků nachází také v zahraničí. Pravidelně každý rok se firma účastní zahraničních výstav, kde představuje to nejlepší ze své produkce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.