Stres, stravování a nedostatek pohybu – nejčastější příčiny špatného spaní

pružinová matrace

Stres je silný hráč na poli naší fyzické i psychické pohody. Jakmile nám začne přerůstat přes hlavu, začne o sobě dávat vědět. Může se projevit únavou, podrážděností i zhoršením pleti či nechutí k jídlu. Tyto varovné signály bychom určitě neměli přehlížet. Pokud jim totiž dlouhou dobu nevěnujeme pozornost, mohou přerůst v něco horšího, například v chronickou nespavost. Jak se stresem bojovat a konečně se lépe vyspat? Podle odborníků se osvědčuje si vlastní stresory pojmenovat. Vytipujte si věci, které vás stresují nejvíce, a na těch začněte cíleně pracovat. 

Jen pokud se tomuto strachu postavíte, dokážete své vnímání změnit. Stejně tak odstřihněte lidi, kteří vás vysávají. Je to těžké, ale výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Že to nejde ze dne na den? Přirozeně! Jedná se ovšem o usilovnou práci, jež jednoznačně stojí za to.

Proč se vám špatně spí?

Za špatným spánkem může stát i špatná výživa. Veškeré jídlo, které do sebe dostaneme, vyvolává v našem těle tisíce chemických reakcí a mechanických pochodů. Je naším palivem, a čím kvalitnější bude, tím se budeme cítit lépe – přes den i během noci. Pokud tělo nefunguje správně, je jednoduše vyčerpané a vystresované – což se na spánku zcela jistě projeví. Co tedy jíst? Každý člověk má individuální potřeby a jídelníčky se mohou velmi lišit. Základní pravidla zdravého životního stylu ale velí – nepřejídat se, zařadit do svého jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny, preferovat celozrnné pečivo a jíst základní potraviny, v nichž je obsaženo co nejméně chemie.

Za bolavý krk může i špatná matrace

Dalším problémem se ukazuje být nedostatek pohybu. Jednoduchá rovnice – když ze sebe energii nevydáte, tělo nemá potřebu odpočívat. Neznamená to, že překypujete energií. Organismus si vezme, co je potřeba, a zbytek bez užitku ukládá. Nejen, že pak špatně spíte, navíc ještě přibýváte na váze. Nepodceňujte ani výběr matrace. Na trhu je jich tolik, že si vybere opravdu každý. Pro náročné hledající dostatečně prostorné jednolůžko se nabízí například tento model https://www.matrace-matex.cz/kategorie/19-matrace-pruzinove s pružinovým jádrem. Pokud chcete mít opravdu jistotu, že jste zvolili dobře, obraťte se na zkušené odborníky a prodejce a nechte si poradit, zda jsou tyto krycí matrace https://www.matrace-matex.cz/kategorie/22-kryci-matrace ideální volbou.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>