Stěhování v Praze může být rychlé, ale raději se na to připravte

stěhování v Praze

Stěhování rozhodně není jenom o převozu věcí z místa na místo. Není to jenom o věčném balení a vybalování. S tím ostatně může pomoct stěhovací firma. Stěhovací služby jsou nyní využívané, jelikož šetří nejen čas, ale také peníze. Proto ať už dochází ke stěhování v Praze nebo jinde v ČR, na stěhováky se vyplatí obrátit. Jak ale bylo zmíněno, stěhování není jenom o přemístění nábytku a vybavení. Je to také o řadě dalších věcí, které za vás stěhováci bohužel neudělají. Máme na mysli například zrušení internetového připojení nebo odhlášení veškerých poplatků. 

Obecně platí, že každý, kdo se z domu nebo bytu stěhuje, by měl ukončit odběr elektřiny u energetických závodů. Společně s tímto krokem by se měl také zrušit odběr plynu. Dalším krokem je ukončení spolupráce s provozovatelem kabelové televize a samozřejmě odhlášení poplatků za rozhlas nebo internetové připojení. 

K dalším povinnostem každého, kdo se stěhuje, patří i oznámení nové polohy na poštu a samozřejmě také oznámení nové adresy zaměstnavateli, případně ohlášení nové adresy na zdravotní pojišťovnu a na správu sociálního zabezpečení, pakliže jste podnikatelem či osobou samostatně výdělečně činnou. 

Jestliže dojde ke změně trvalého bydliště, je nutné změnit si občanský průkaz a případně také řidičský průkaz. 

Když se stěhujete z bytu

Další povinnosti lze rozdělit podle toho, jestli se stěhujete z bytové jednotky nebo rodinného domu. Pakliže se stěhujete z bytu, je třeba ukončit nájemní smlouvu s dostatečným předstihem a je nutné provést odečet stavu poměrového měřidla na vodu. Musíte se odhlásit ze společných služeb a kromě toho také z ostatních služeb, jako je spotřeba elektrické energie ve společných prostorech v domě.

Když se stěhujete z rodinného domu

Pokud se stěhujete z rodinného domu, tolik povinností nemáte. Ze všeho nejdůležitější je ukončit odběr vody a ukončit pojištění nemovitosti. A samozřejmě nesmíme zapomenout na ukončení odvozu odpadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.