Starý koberec v novém kabátku

čištění koberců praha

Jak často jste si říkali, že by to chtělo výměnu koberce? Možná stále nemáte peníze na nový, anebo se nechcete loučit s tím dávno pořízeným kouskem, který vám dělá společnost už několik let.

Což takhle dát si dárek?

Během roku se každému sejde hned několik druhů dárků. Dcera vám daruje nový mixér, sestra elektrický kartáč na vlasy, manžel parfém. Občas vám v domě přistane i naprosto nepotřebný předmět. Už jste přemýšleli nad užitečnými dárky, které udělají vždy radost? Čištění koberců Praha se umí postarat o to, jak ze zašlého koberce udělat opět nově vypadající kousek. Jednoduše si objednáte profesionální služby, abyste za chvíli mohli koukat na rozjasněný a celkově regenerovaný model. Kromě vysávání a hloubkového čištění koberců se také odstraňují alergeny, roztoči, zápach a skvrny.

Několik tipů na rychlé řešení kobercových nehod

Stačí chvilka nepozornosti, aby přišlo nešťastné zašpinění na viditelných místech. Někdy je skutečně nevyhnutelné najít svižně účinný způsob, jak se vypořádat s nejrůznějšími druhy skvrn.

Babské rady na čištění koberců se nelíbí každému. Vždyť, kdo by chtěl v obývacím pokoji rozsypat prášek do pečiva, anebo rovnoměrně rozházet po celé ploše slité kysané zelí? Jde však o způsoby, které se již mnohým jedincům osvědčily v krizové situaci. Třeba vosk dostanete z koberce pomocí žehličky a kuchyňské utěrky. Mastné fleky zmizí po použití jedlé sody, čmáranice od barevných fixů odstraníte pomocí citronové šťávy.

Na krev nikdy nepoužívejte teplou vodu, ale pouze studenou. Místo navlhčete a potom otírejte roztokem čpavku. Mastnoty se zbavíte díky ubrousku. Položte jej na skvrnu, přežehlete a docílíte vsáknutí. Hladká mouka rovněž umí vsáknout mastnotu do sebe, stačí posypat, nechat působit a následně vyčistit vodou s mýdlem. A co dělat s rozlitou kávou? Nechte zde několik minut působit perlivou vodu, pak dočistěte lihem.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *