Správný postup při třídění odpadu a návštěvě sběrny

výkup papíru

Máte často problémy určit, co je možné recyklovat, a co je naopak nutné vyhodit do směsného odpadu? Třídit a recyklovat lze větší část odpadu, než by se na první pohled mohlo zdát. Neznalost nebo nedostatek informací jsou velmi častou výmluvou lidí, kteří se třídění zarputile vyhýbají. Na internetu lze přitom najít mnoho názorných obrázků nebo seznamů, podle kterých se dá velmi snadno určit, zda je daný odpad možné dále bez problémů recyklovat, či nikoliv. Výmluvy už tedy nebudete potřebovat!

Pečlivé shromažďování materiálu k výkupu

Když už budete mít jasno v tom, co všechno můžete odvézt do sběrny, přichází na řadu dlouhodobé shromažďování příslušného odpadu. Ten je možné skladovat například ve sklepě, v garáži nebo ve firemním skladu. Vhodné je do sběru zapojit všechny členy rodiny, případně instruovat zaměstnance.

Odvoz nasbíraného odpadu do výkupny

S nasbíraným odpadem se vyplatí jet do sběrny až v případě většího množství. Proto je vhodné shromažďovat jej co nejdéle a také vyčkávat, až se výkupní ceny zvýší. To platí nejen v případě papíru, ale také plastů a skla. Na druhou stranu je třeba dávat pozor, aby nedošlo ke znehodnocení sbíraného odpadu, například ke zplesnivění papíru. Vzhledem k proměnlivým cenám, které jsou ovlivněny zejména stávající poptávkou, je ideálním řešením pravidelně kontaktovat vybranou sběrnu ze sítě společnosti TSR Czech Republic, s. r. o., která by měla na vyžádání poskytnout aktuálně platný ceník. Nemá totiž valný smysl dohledávat nejrůznější informace na internetu, neboť výkupní ceny papíru a dalších materiálů se liší v jednotlivých sběrnách a velmi rychle se mění. Všechny potřebné informace se dozvíte na http://www.tsrcr.cz/nase-sluzby/papir-plast-sklo/.

Snažíte se třídit veškerý možný odpad, nebo jen větší předměty?

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *