Sedací soupravu do obýváku anebo raději jinam?

Nákup sedací soupravy je pro většinu z nás zážitkem, který nemá každý rok. Když už si novou pohodlnou sedačku kupujeme, počítáme obvykle s tím, že nám pár let vydrží. Proto je důležité věnovat trochu více času a úsilí hledání dokonalého kusu nábytku pro váš domov. Kromě sedací soupravy si totiž ve stejném stylu obvykle pořizujeme také křesla a další doplňky.

Nad čím se zamyslet před koupí nové sedačky?

Nejdříve je třeba rozhodnout se pro barevné schéma místnosti, do které hodláte pohovku umístit. Různé barvy mohou vytvářet různé nálady, proto si dobře promyslete, jak by určitá barva mohla ovlivnit celkový vzhled vašeho obývacího pokoje. Do obýváku se hodí přírodní zemité tóny béžové, šedé nebo žluté. Naopak nevhodné jsou příliš křiklavé tóny. Na druhou stranu například trocha oranžových odstínů dokáže v obývacím pokoji rozproudit dobrou náladu a podpoří konverzaci mezi členy rodiny i přáteli.

Jaký typ pohovky? 

Jakmile budete mít představu o tom, jaká barva bude nejlépe vyhovovat, je čas začít se dívat na různé typy pohovek, které jsou k dispozici. Tradiční kožené pohovky jsou oblíbenou volbou, ale nezapomeňte ani na jiné materiály, jako je samet nebo bavlna. Ty mohou do vašeho interiéru vnést trochu více stylu. Zvažte velikost svého obývacího pokoje. Je důležité koupit pohovku, která se vejde do dostupného prostoru, aniž by působila příliš stísněně nebo přeplněně. Pokud hledáte něco kompaktního a stylového, může být vhodnější menší, dvoumístná varianta.

A nezapomeňte na praktickou stránku

V neposlední řadě je důležité myslet na to, jak často budete novou sedací soupravu používat. Pokud ji plánujete používat denně, doporučujeme investovat do odolného materiálu, jako je kůže nebo syntetická tkanina. Pokud ji však budete používat pouze příležitostně při společenských setkáních nebo pro chvíle strávené s rodinou, pak bude vhodnější měkčí materiál, například samet. Před nákupem nezapomeňte změřit a zkontrolovat rozměry. Tak budete mít jistotu, že nová pohovka do vašeho obývacího pokoje dokonale zapadne. Pohodlí při používání pohovky zvýší také deka, která vás především v zimě krásně zahřeje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy k bydlení a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.