Pronájem bytu Praha: perspektivy realitního developera, který plánuje pronajímat svou nemovitost

pronájem bytu Praha

Cílem každého developerského projektu je úspěšně připravit, realizovat a následně monetizovat stavbu. Ať už jde o jeden dům, nebo rozsáhlý komplex nemovitostí, cíl je většinou stejný. Nemovitosti mohou přinášet přinášet opravdu zajímavé zisky a aby se staly skutečností, tomu může napomoci pronájem bytu Praha.

Na začátku je projektové plánování.

Na úplném začátku je třeba najmout architekta a projektanta. Ti připraví návrh nemovitosti a potřebné doprovodné náležitosti jako je například ovlivnění územního plánu lokality, rozmístění inženýrských sítí a podobně. S tímto projektem se obrátíme na stavební úřad a vyřídíme si ten nejdůležitější dokument – stavební povolení.

Získali jsme povolení a můžeme se zaměřit na samotnou stavbu

Abychom schválený projekt realizovat, musíme si nejdříve vybrat dodavatele jednotlivých části projektu.Platí zde velmi jednoduchá rovnice: čím více peněz jsme schopni investovat, tím rychleji jsme schopni vidět výsledky. Máme-li hotovy základy, pak není neobvyklé, že se bude hrubá stavba realizovat i během několika málo měsíců. Po dokončení hlavní části stavby následuje úprava interiéru .

Developerský projekt je hotový! Můžeme začít obchodovat

Při obchodování s nemovitostmi můžeme využít několika přístupů. Základní jsou však dva. Buď se ji budeme snažit prodat, nebo pronajímat. Tak si zajistíme pravidelný tok peněz, se kterým můžeme postupně pokrývat veškeré náklady, jako jsou hypoteční úvěry, údržba nebo opravy. Oba přístupy mají své výhody i nevýhody. V případě pronájmů se to zdá o něco komplikovanější – musíme totiž sehnat dostatek nájemníků. Avšak nebojme se!

Pronájem bytů v Praze je poměrně jednoduchý úkol. To proto, že zde trvale a stále rychleji roste počet lidí, kteří si chtějí byt pronajmout. Stačí tedy udělat jen několik kroků, které by měly dlouhodobé nájemníky zajistit:

  • Připravit si prezentační materiály. Ty by měly obsahovat kvalitní fotografie, poutavé popisky a vyplatí se připravit i video prohlídku. Finální inzeráty a materiály pak po dohodě umístíme na realitní portály a můžeme začít shromažďovat kontakty na nové nájemníky.
  • Stejnou pozornost, jakou jsme věnovali prezentačním materiálům věnujme i přípravě bytů na fyzické předvedení. Téměř všichni zájemci totiž budou chtít své nové bydlení vidět. Osobní prohlídky pak většinou rozhodnou, zda se pronájem uskuteční, či ne. Připravte se na náročnou komunikaci s potenciálními zájemci.
  • Potom už zbývá vyřízení potřebné administrativy a předání bytu či celé nemovitosti. To zejména znamená vypracovat nájemní smlouvu, zařídit přepis energií a také se ujistit, zda má nový nájemník vše potřebné.

Celý proces už jen jednoduše opakujeme do chvíle, kdy budou všechny jednotky pronajaté. postavit a pronajímat nemovitost je sice náročné, ale výnosné. Není výjimkou, že se někteří developeři zajímají pouze o development bytových komplexů určených k dlouhodobému pronájmu.

Který přístup developerů považujete za dlouhodobě výnosnější? Dlouhodobé pronajímání vlastních nemovitostí nebo prodej po dokončení stavby? Napište nám do komentáře!