Příprava na stěhování: na co je zapotřebí myslet předem

Stěhování je nepochybně vysilující, časově náročná a stresující činnost. Naštěstí existují triky, které prověřili již mnozí před vámi, které vám pomohou zabalit si rychleji a s co nejmenší možnou mírou stresu. Stěhování Praha, Brno, Ostrava, Hodonín nebo v ještě menších městech – vše je doprovázeno stejnými starostmi. Ve velkých městech se navíc můžete setkat s nepříjemnou dopravní zácpou, která vaše stěhování značně znepříjemní.

Zajistěte si pomoc

V dostatečném časovém předstihu oslovte stěhovací společnost nebo někoho z přátel, kdo vám může se stěhováním pomoci. Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, je dobré, když je někdo v den stěhování pohlídá – i toto je třeba zajistit si předem. Stěhování v Praze prostřednictvím specializované společnosti vás může zbavit starostí, protože máte ruce navíc, které pomohou, k dispozici dostatečně velké auto a zkušenosti vyplývající z celé řady stěhování.

Napište si seznam věcí

Vyplatí se alespoň orientačně si sepsat, co se v které krabici nachází a kolik krabic je celkem. V den stěhování už můžete jen odškrtávat, kolik krabic jste naložili, a poté také, kolik jste jich vyložili. Díky tomu budete klidnější, protože jste na nic nezapomněli.

Koho musíte o stěhování informovat?

Předem si zajistěte také seznam všech, kteří by o vašem stěhování měli vědět. Může jít o přátele a známé, kteří k vám chodí na návštěvu, ale samozřejmě také o různé společnosti, jako jsou banky, spořitelny, pojišťovny, lékaři apod. Určitě nechcete, aby se vaše citlivé údaje dostaly do nepovolaných rukou.

Dostatek prostředků na balení

Na stěhování budete potřebovat dostatek krabic, fólií, lepicích pásek a podobně. Všechno si opatřete s dostatečným časovým předstihem. Můžete například shromažďovat papírové krabice, které vám chodí z internetových obchodů nebo požádat blízký supermarket, zda by vám nějaké neodložil.