Příjemné ubytování v Praze vám umožní poznat hlavní město důkladněji

Jet do Prahy na dovolenou? Proč ne, když je na jedné obrovské ploše k dispozici tolik zajímavého. Užije si tu snad každý podle svého gusta. Můžete chodit do galérií, sportovat, vychutnávat vynikající jídlo nebo korzovat po Václavském náměstí. Co rozhodně byste si neměli v Praze nechat ujít?

ubytování v Praze

Do Prahy za památkami

Máte-li rádi starobylé stavby, Praha vám jich nabídne plnou náruč. Jeden den vám na jejich prohlídku nebude stačit. Takže si rozhodně najděte ubytování v Praze. Nejlepší je to pochopitelně blízko centra, ale vzhledem k přítomnosti metra a městské hromadné dopravy se po hlavním městě dá přesouvat z místa na místo poměrně rychle. Můžete si tedy pronajmout i apartmán nebo penzion v některé z klidnějších částí. Třeba v Tróji, abyste to měli blízko do zoologické zahrady. Pokud budete mít s sebou malé děti, určitě se jim to bude líbit.

Malá Strana a Hradčany

Na hotely v Praze narazíte jak v jejím centru, tak i od něho kousek dál. Zahraniční návštěvníci si většinou nenechají ujít Hradčany a Malou Stranu, procházku po Petřínu a pochopitelně nevynechají ani Karlův most. Co ten už zažil turistů! Láká i ojedinělá Zlatá ulička s maličkými domky. Co takhle se podívat do Nového Světa? Tam jako byste se dostali mimo Prahu, dýchne zde na vás atmosféra venkova.

Do muzeí a galerií

Pokud do Prahy jedete společně se svými dětmi, ty možná architektonickými památkami příliš neokouzlíte. Zato Technické muzeum nebo Národní muzeum přivítají s radostí. Vyhraďte si na jejich návštěvu dostatek času, abyste si mohli všechny vystavené exponáty dobře prohlédnout. Dětem se ale rozhodně bude líbit třeba Muzeum fantastických iluzí. Ale nejen muzeí se svým dětem zavděčíte. Bude to chtít zajít do akvaparku a pořádně si zařádit na vodních atrakcích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy k bydlení a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.