Při výběru pelechu berte v úvahu psí zvyklosti

Zvíře se snadno stane člověku tím nejlepším přítelem. A kdo by pro své blízké neudělal to nejlepší? Chce ho potěšit hračkami, pamlsky, maximálním pohodlím a dalšími dárky.

Mít svůj vlastní kout

Znáte svůj vlastní pocit, kdy se chcete uvelebit někde v soukromí a vůbec nejevíte zájem o žádnou společnost? I psi mají stejné chvilky, potřebují se kamsi zašít, odpočinout si, cítit se v bezpečí během spánku. Pelíšky pro psy patří k nejvyhledávanějším produktům, ale nikdo vám nezaručí, že si je pes oblíbí. Klidně se jim bude vyhýbat, i když mu vyberete ten nejdražší a nejluxusnější výrobek. Pokud ho umístíte přímo do boudy, zvykne si. V tomto případě vybírejte kvalitní modely, aby ihned nedošlo k rozkousání nového vetřelce. Jinak si všimněte, kam pejsek nejraději chodí, kde odpočívá. Na zahradě může jít o určitý vyhledávaný plácek, tam mu speciální pelech položte a povelem dejte najevo, že zde může ležet.

Z postele do pelechu

Psi obývající byt si často zvyknou lézt páníčkům přímo do postele. Proč ne, když tu vždy najdou teplo, útulno, navíc ta měkkost a blízkost člověka. Problém nastane, když ho chcete navyknout ležet na určitém místě. V těchto případech zkuste pelechy pro psy položit kamsi na vyvýšené místo, hodí se například starší křeslo nebo nepoužívaný gauč. Určitě budete potřebovat notnou dávku trpělivosti. Sotva si však zvykne na podlahu, když miluje vyvýšená místa. Pokud vyhledává různá zákoutí, díry a prostory pod nábytkem, zkuste to s látkovou boudou, která mu poskytne ochranu, ale zároveň nebude postrádat dostatečný výhled. S příchodem stáří psům začínají různé zdravotní potíže, kam patří i bolest kloubů. Tvrdá podlaha začne být značně nepříjemným společníkem, proto neváhejte s koupí měkké matrace, kde si lépe odpočine a uleví trápení. Na trhu seženete druhy s rozličnou tvrdostí výplně.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>