Okolní části Prahy jsou atraktivnější než kdy dřív

Stěhování do Prahy je většinou spojené s pracovními příležitostmi nebo také s velkou výraznou změnou, kterou člověk potřebuje. Ať už je to tak či onak, v posledních letech, i když se pracovní nebo jiné příležitosti nachází právě v hlavním městě, se vysněné bydlení hledá spíše za Prahou, případně v okolních částech. Důvod je prostý – lidé chtějí klid, ale zároveň chtějí mít možnost utéct do města, pokud jim klidná příroda a venkov přestanou vyhovovat. 

Obyvatelé přibývají a ubývají

Že stěhování řeší stále více lidí potvrzují také nedávné statistiky, které ukázaly, že prakticky každé dva měsíce se do hlavního města přestěhuje kolem pěti tisíc obyvatel. A to je poměrně slušné, nemyslíte? Počet Středočechů se tak výraznou měrou zvyšoval. Nakonec se však dostáváme do situace, kdy se z metropolitního regionu přesouváme do okolních částí, spíše tedy do Středočeského kraje. Zejména rodiny s dětmi hledají zázemí, které bude vzdálenější ruchu velkoměsta.

Hlavní město je stále velmi lukrativním místem k životu. A to dokazují i statistiky, které zmiňují výše uvedené. Tisícovky lidí měsíčně – to jsou noví obyvatelé hlavního města. Zároveň se však už nezmiňuje konkrétní počet těch, kteří město opouští a přesouvají se k velmi přilehlému venkovu. 

Klid, ale také jistota městských možností

Okolní části Prahy jsou atraktivnější víc než kdy dřív. Občany lákají hlavně možnosti, které zde mají. Spojení klidné přírody a pohodového venkova, zároveň však jistota všech městských možností, včetně pracovních příležitostí nebo způsobů, jak se mohou například děti realizovat a vzdělávat se.

Statistikami v nedávné době výrazně otřásla hlavně koronavirová pandemie, při které se většina lidí byla nucena přesunout do pohodlí domácích kanceláří. S tím vzrostl také zájem o chaty a chalupy a lidé reálně pracovali z těchto míst.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení v Praze a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.