Obkladový kámen do vašeho domova

kamenné vany

Kámen se v interiéru domácností používá snad odjakživa. Jeho snadná dostupnost z něho učinila stálici mezi obkladovými materiály, které zkrášlují domovy lidí po celém světě. Najdete ho nejen na podlahách, ale také ve formě obkladových pásků na fasádách budov.

Kamenná dlažba formátovaná

Jestliže máte rádi pravidelnost a vše, co není přísně zarovnané do pravého úhlu, vás vyvádí z míry, pak jistě rádi sáhnete po formátované dlažbě z kamene. Její krása vynikne právě v přesnosti tvaru. Její povrch může být matný, lesklý či broušený a hodí se jak do exteriéru, tak do interiéru. Obzvláště luxusně vypadá kvalitní žula v lesklém provedení.

Nadčasový materiál, který nezklame

Pokud se vám nelíbí zámková dlažba, možná vás více osloví dlažba kamenná, která se pro svoje nadčasové vzezření lehce kombinuje snad se všemi dostupnými materiály. Jejími hlavními přednostmi jsou dlouhá trvanlivost, odolnost a mrazuvzdornost, proto její uplatnění bude velmi často v exteriérech také jako obkladový kámen. Vybrat si můžete mezi vápencem, kvarcitem a břidlicí v různých barevných odstínech, jež dokonale zapadnou do přírodního vzhledu vašeho okolí. Kvarcit, tedy křemenec je odolný a tvrdý typ kamene, který umožňuje montáž obkladů i na velice rušná místa. Zkuste zakomponovat do obkladu i dřevo a uvidíte, jak nadčasově bude vše vypadat.

Kamenná vana s trvalou hodnotou

Máte rádi luxus? Obklopujete se věcmi, jejichž hodnota je stálá a které podtrhnou krásu místa, v němž bydlíte? I vaše koupelna si zaslouží mít něco trvalého, co vydrží roky v nezměněném stavu. Zapomeňte na akrylát a dejte přednost ušlechtilému kameni. Nevěřte tomu, že je studený, a vyzkoušejte koupel třeba v mramorové vaně. Nebo byste raději dali přednost vaně z jaspisu a onyxu? V jednoduchosti je krása, a kamenné vany se proto vyrábějí také ze žuly v černém provedení.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *