Nevybírejte věci do kuchyně namátkou, nemusí se to vyplatit

Zařizujete kuchyni a nechcete nic podcenit? Doporučujeme si napsat rovnou seznam toho, co je třeba koupit a do čeho je třeba investovat. Na mnohé věci se totiž při zařizování kuchyně zapomíná, později se toho opravdu velmi lituje. Pojďme si proto shrnout několik věcí, na které při zařizování kuchyně zapomínáme, ovšem co bychom naopak podceňovat neměli. I na výběr zmíněných věcí si dejte pozor, nevybírejte je namátkou – rázem by z moderní kuchyně byla nemoderní místnost.

Správný výběr kuchyňského dřezu

Drtivá většina lidí se zaměří na to, jak bude vypadat kuchyně na první pohled. Volí k sobě ladící police a skříňky, také nábytkové úchytky, nezapomíná se ani na vkusnou dřevěnou pracovní desku. Ale na co se zapomíná, je kuchyňský dřez, který velmi často koupíme ukvapeně. Stává se, že se nám ani nehodí do dané kuchyně, ale investujeme do něj, protože chceme kuchyni dát konečně dohromady a bez dřezu to nejde.

Kuchyňský dřez by měl být dostatečně prostorný, aby se v něm nádobí dobře umývalo. Doporučujeme dřez hlubší, umývání nádobí bude komfortnější. K tomu nezapomeňte koupit i dřezovou baterii do kuchyně, která by měla být vyšší, aby opět bylo umývání nádobí snazší, může být také vybavena vytahovací koncovkou nebo sprchou.

V současné době jsou populární materiály, jako je granit. Nerez, který je u kuchyňských dřezů klasický, dnes už není tak in jako kdysi.

Bílé spotřebiče do kuchyně nepatří

I když se to může zdát jako banalita, lidé, kteří nemají zkomponovanou troubu nebo lednici v kuchyňské lince, si tyto spotřebiče kupují zvlášť. Velmi často však dělají tu chybu, že koupí bílé domácí spotřebiče, které rozhodně nejsou vůbec stylové a in. Jsou naopak nemoderní, vyhněte se jim. Opět zde platí, že s mědí uděláte dobře, nerezové spotřebiče však taky nevadí.

Dnes je moderní například také retro styl, proto neváhejte a pořiďte si typickou retro lednici – přesně takovou, kterou mají třeba v oblíbeném seriálu Přátelé.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>