Nejvíce vykradených bytů připadá na Prahu. Rizikové je především léto

Spousta lidí si myslí, že jejich domácnost není pro bytaře atraktivní – nejsou přece milionáři a nemají v ložnici trezor s miliony v hotovosti. Jste na tom podobně a nepřipouštíte si, že právě by se cílem nezvaného hosta mohl stát právě váš domov? Pak si udělejte seznam všech šperků, dražší elektroniky a dalších cenností, které by se daly snadno zpeněžit. Pravděpodobně dojdete k závěru, že na tom z ekonomického hlediska nejste vůbec špatně. I ve vaší domácnosti se skrývají poklady, které by mohly přivábit nekalé živly.

K vloupání obvykle dochází v době, kdy jsou obyvatelé v práci či na dovolené, ovšem výjimkou nejsou ani případy, kdy drzý zloděj navštíví domácnost bez ohledu na přítomnost domácích. Vynalézavost některých jedinců nezná hranic a v kombinaci s minimálním zabezpečením majetku „akce“ je úspěch kriminálníka jistý. Přitom by často stačilo, kdyby si majitelé pořídili bezpečnostní dveře a zámek. Anebo měli alespoň pojištěnou nemovitost.

Situace se zlepšuje, ale přesto se krade o sto šest

V posledních letech se počet vykradených bytů a domů v České republice snižuje, ale stále jde o tisíce domácností za rok. Podle odborníků se mnoho „zlodějů ze staré školy“ nestačilo přizpůsobit moderním zabezpečovacím systémům a stále používají spíše hrubou sílu a klasické nástroje jako páčidlo.

pojistit nemovitost online

Co se týče srovnání bytů a domů, statisticky jsou na tom velmi podobně. Rodinné domy sice zloděje lákají o něco více, ale rozdíl je zanedbatelný. 

Mnohem zajímavější je srovnání počtu vykradených domácností napříč jednotlivými kraji. Nejvíce jich připadá na Prahu a Středočeský kraj. Následují kraje Moravskoslezský, Jihomoravský a Ústecký. Nejčastěji se krade v červenci a srpnu, kdy je nejvíce lidí na dovolené.

Pokud jste své bydlení nezabezpečili, raději to udělejte dříve, než bude pozdě. A nezapomeňte si pojistit nemovitost online. Kdyby se zloději přeci jen povedlo cokoliv ukrást, dostanete finanční kompenzaci.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>