Jaký bytový textil chybí ve vaší domácnosti?

Bytový textil a různé dekorační látky jsou nedílnou součástí každé domácnosti. Mnohdy ale nad jejím výběrem váháme, ať už se jedná o záclony či cokoliv jiného. Jaký bytový textil právě potřebuje vaše domácnost? Pojďte se podívat na stručný přehled. 

dekorační látky

Čisté povlečení je základ

Spánkem trávíme až třetinu svého života. Pokud spíme v nevyhovujících materiálech, náš spánek není kvalitní a ráno se budíme unavení. Přejete si dobrý spánek? Budete potřebovat dobrý bytový textil v podobě kvalitního povlečení. Jaké barvy se vám nejvíce líbí? 

Prostěradla bez kompromisu

Jste zvyklí natahovat na lůžko prostěradlo, které má sem tam dírku, nevypratelný flek nebo nevyhovující kvalitu? Nezapomeňte na to, že život máte jen jeden. Spánek byste měli trávit v čistém a kvalitním textilu, který odpovídá vašemu životnímu standardu. 

Koupelna jako ze snu

Nemusíte měnit nábytek ve své koupelně. Stačí, když se pustíte do barevného ladění bytového textilu v této místnosti. Je libo sladit koupelnovou předložku, osušky a ručníky do stejné barvy? Uvidíte, jak celý prostor prokoukne. 

V kuchyni svým pánem

Utěrky zřejmě nejsou to, co si člověk pořizuje každý týden. Při jejich výběru proto dbejte nejen na kvalitu, ale také na barevné ladění, které vám vyhovuje. Potřebujete utěrky v jednom barevném odstínu? Nebo milujete různorodost? Vyberte si jen to, co vám je příjemné. 

Přehoz na postel – a je uklizeno

Postele by měly být přes den zakryté, aby nedocházelo k usazování prachových částeček a dalších alergenů na lůžkovinách. Jak toho dosáhnete? Pořiďte si kvalitní přehoz na postel. I tento druh bytového textilu vám dobře poslouží po dlouhé roky. 

Lůžkoviny

A je to zde opět – spánek. Abyste se skutečně dobře vyspali, měli byste alespoň každých sedm let měnit také své lůžkoviny. Pokud jste alergik, je pro vás nejvhodnější volit lůžkoviny z dutého vlákna, nebo další antialergenní materiály. 

Už víte, jaký druh bytového textilu chybí právě vám?