Jaké je ideální zastřešení terasy?

Vytvořit si u domu venkovní posezení je víceméně vždy výborným nápadem, nicméně ne pokaždé se ho podaří dotáhnout do vítězného konce. Lidé totiž často zapomínají na zastřešení, které je však alfou a omegou každého venkovního posezení.

Není všechno zlato, co se třpytí

Možností, jak si vytvořit nad verandou střechu, je celá řada, což může znít jako pozitivní zpráva, avšak ne vždy je možné to tak brát. Tam, kde je hodně možností, je i prostor pro chyby. A ty dělá právě v rámci zahradního zastřešení mnoho z nás. Tím největším faulem je pak výběr špatné střechy. 

Hodně zde samozřejmě záleží na tom, jestli má terasa sloužit pouze k pobytu za hezkého počasí, nebo si ji chce majitel užívat i ve chvílích, kdy je venku sychravo. 

V případě druhé možnost je nezbytné se vyvarovat všem levným možnostem typu slunečník nebo natažená nepromokavá plachta. Slunečníky nejsou vhodné do deště a nepromokavé plachty zase nevypadají příliš reprezentativně. Proto je dobré přemýšlet o dobré pergole.

Na zahradě jsou jako doma

Jestli je něco skutečně typickou zahradní stavbou, pak je to bezpochyby pergola. Tyto konstrukce se budovaly již v antickém Řecku, i když tehdy nebyly tak sofistikované jako dnes. Současné modely často disponují i takovými šikovnými vylepšeními typu možnost nastavovat u střechy polohu lišt.

Tradiční pergola bez různých vylepšení však většině lidem bohatě stačí. Dokáže totiž chránit jak před deštěm, tak i proti slunci. Navíc se obvykle dá vylepšit i o různé zajímavé doplňky typu boční stěny, jež poskytují protekci vůči větru.

Snadná montáž

Současné pergoly nejsou konstrukčně příliš komplikované, spíše naopak. Jsou vyrobeny tak, aby si svou střechu mohl každý alespoň trochu zručný kutil zkompletovat na svém dvorku svépomocí.

Také díky tomu je tento druh zastřešení terasy velice populární. Kdo má zájem o kvalitní pergolu za rozumné peníze, měl by navštívit vhodného prodejce https://www.pergola-drevena.cz/drevene-ploty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.