Jak natřít fasádu, aby vydržela co nejdéle jako nová?

natěrači Praha

Nic neprospěje staršímu domu tak jako nová fasáda. Ta nejen reprezentuje, ale zároveň chrání stavbu před nepříznivým vlivem vrtkavého počasí. Chcete-li, aby vaše bydlení vydrželo co nejdéle bez nutnosti oprav, pak byste neměli podcenit pravidelnou péči – dodržíte-li následující rady, nátěr vydrží i 10 až 12 let.

Důležité informace ohledně natírání fasády nám poskytli natěrači a malíři Praha z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Natěrači Praha upozorňují, že nátěry fasád mají jiná pravidla než výmalba interiérů. Respektive byste měli mít jasno v požadavcích na barvu – k základním kritériím patří odolnost proti povětrnostním vlivům a paropropustnost. Konkrétní typ fasádní barvy závisí na místě a odstínu. Silikátové a silikonové barvy jsou odolné proti přírodním vlivům a potěší vás i jejich životnost. Pro tmavší odstíny jsou ideální akrylátové barvy, které jsou charakteristické delší stálobarevností, ale taky vyšší cenou.

nátěr fasády

Postup natírání fasády

Prvním krokem je důkladné očištění fasády. Máte-li k dispozici tlakovou myčku (wapku), neváhejte ji použít. Poté povrch zkontrolujte a případně opravte odpadající části a nerovnosti.

Dalším a zřejmě nejdůležitějším krokem je penetrace. Nepodceňujte ji a penetrujte celý povrch do posledního čtverečního centimetru. Důslednost je žádoucí zejména u starších fasád, kde hrozí vyšší prašnost a odlupování nátěru.

Jakmile fasádu penetrujete, můžete začít s natíráním fasádní barvou. K nanášení použijte fasádní váleček nebo vysokotlakový stříkací stroj. Proveďte alespoň dvě vrstvy nátěru.

malíři Praha

Pokud si na malování fasády svépomocí netroufáte (např. kvůli strachu z pohybu po lešení), raději se obraťte na profesionální malířskou firmu. Vyberte si natěrače s dobrými referencemi, kteří vám na nátěr poskytnou dostatečně dlouhou záruku. Zákonná lhůta pro nátěry fasád je půl roku, ale první nedostatky se začínají projevovat až rok nebo dva po dokončení nátěru.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *