Jak je to se životností, pevností a hořlavostí dřevostaveb?

Dřevostavba je moderní způsob, jak si během několika málo měsíců dopřát dům zcela podle vašich představ. Nečekáte na vymrznutí základů, odpadá čekání na vyschnutí stavebních materiálů. Jaké stále panují mezi lidmi mýty o těchto unikátních stavbách?

Dřevostavba

Jak je to s životností stavby?

Někteří lidé se domnívají, že životnost dřevostavby nebude tak vysoká jako v případě zděného rodinného domu s krovem. Přitom si ale neuvědomují, že už při vyslovení tohoto nesmyslu se mýlí. Krov je přeci také dřevěný a všichni víme, že takové domy mají životnost několik stovek let. Dřevo jako stavební materiál se osvědčilo od nepaměti. 

A co hořlavost dřevostavby? 

Pokud uvažujete o stavbě dřevostavby, jistě se najde někdo, kdo v souvislosti se stavebním materiálem zmíní její hořlavost. Zde je nutné podotknout, že při stavbě dřevostavby musí být dodrženy stejné požární normy a předpisy, jako je tomu u staveb za použití jiných materiálů. 

Jak je to se škůdci?

Myslíte si, že vám dům hned za několik let napadnou škůdci? Stavby jsou navrhovány a realizovány tak, že se těchto nepříjemných úkazů nemusíte nijak obávat. Všechny použité materiály jsou chráněné před plísněmi, škůdci i hlodavci. Navíc mají dostatek chemické ochrany pro to, aby byly dostatečně odolné vůči působení vlhkosti. 

A co pevnost celé stavby?

Někteří lidé se obávají, že při volbě dřevostavby dojde při silném větru k její poškození. Mají obavy, že jim ulétne střecha, nebo se v případě silné vrstvy sněhu proboří. Zde opět zasahuje rada odborníka – dřevostavby jsou stavěny za pomoci odborníků ve svém oboru. Musí tedy splňovat nejnáročnější podmínky na statiku a každý projekt musí být dostatečně nosný. Navíc je dobré připomenout základní fakt z fyziky – dřevo kolmo k vláknům má totiž daleko větší pevnost v tlaku než běžný beton. 

Dřevostavby jsou moderní a bezpečný způsob, jak bydlet v řádu několika málo měsíců.