I velkoměstská zahrádka potřebuje závlahu

Patříte ke spokojeným majitelům zahrádky? Ať už ji udržujete v dokonalých přesných tvarech či necháváte přírodní vzhled, jistě víte, že každá zeleň nutně potřebuje závlahu. Ta se podle odborníků pohybuje okolo pěti litrů vody za den na čtvereční metr. Samozřejmě i s konví či zahradní hadicí uděláme hodně práce, ale není lepší zamyslet se nad automatickým zavlažováním?
Jednoduché modely jsou opravdu pro každého. Zavlažovací jednotka – něco na způsob malého počítače – nebo časovač se připojí ke kohoutku nebo čerpadlu a poté napojíme hadici přivádějící vodu až k samotnému zavlažovači. Toto řešení je s ohledem na úsporu vody jednoduché a velmi efektivní. Také úspora času jistě není zanedbatelná. Není důvod domnívat se, že zavlažovací zařízení je jen pro velké plochy. I na terase nebo ve skleníku pro něj najdete uplatnění.
Pokud si chcete práci opravdu maximálně usnadnit, zvolte zavlažovací systém trvale uložený v zemi. Ten je řízení počítačem – časovačem – a úspora času při jeho použití je opravdu značná. Systém automatického zavlažování pracuje za vás, takže nemusíte myslet na to, jak do svého časového rozvrhu zakomponovat ještě nutné pravidelné zalévání zahrádky. Na rozdíl od vás má zavlažovací systém čas přesně v tu chvíli, kdy je to třeba. Nestane se tak, že by první závlaha přišla až za plného slunce, což je jednak nežádoucí pro rostliny, ale také výrazně stoupá spotřeba vody z důvodu odparu.
Závlaha s automatickým systémem zavlažování je optimální pro rovnováhu zavodnění vaší zahrady. Závlaha je totiž nejen rovnoměrně rozprašována, ale zároveň se rostlinám dostane právě tolik vlhkosti, kolik je třeba. V systému je totiž zabudováno čidlo půdní vlhkosti a dešťový senzor, díky nimž je množství vlhkosti stále sledováno. Vše je poměrně jednoduše řízeno prostřednictvím počítače nebo hodin. Snadno naprogramujete začátek a dobu trvání cyklu, jednotlivé zavlažovací cykly a dny, po které chcete zavlažovat.

Sdílet článek

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>