Dopřejte fasádě odpovídající péči – bohatě se vám za to odvděčí

antigraffiti nátěr

Toužíte-li po bydlení, které vám bude dlouhodobě dělat radost, musíte se o to zasloužit. Nic není zadarmo a každý dům vyžaduje údržbu. Týká se to samozřejmě i fasády, která je po celý rok nadměrně zatěžována množstvím okolních vlivů. Na jejím stavu se podepisuji prudké výkyvy teplot, působení anorganických nečistot, přítomnost mikroorganismů a v neposlední řadě lidský faktor. Pokud se na fasádě vašeho domu objeví graffiti, rozhodně nejste jedinou obětí. Naštěstí vždy existuje způsob, jak se s těmito nešvary vypořádat – vhodně zvolený nátěr fasády.

  • Prvním krokem je důkladné vyčištění povrchu

Než začnete uvažovat nad tím, jaký nátěr fasády zvolíte, pusťte se do důkladného čištění daného povrchu. V případě nižšího stupně znečištění zřejmě mytí fasády zvládnete vlastními silami. Hlubší a rozsáhlejší nečistoty raději svěřte odborníkům, kteří si poradí i s graffiti a stopami po lihovém fixu.

  • Jaký druh nátěru fasády potřebujete?

Výběr nátěru logicky souvisí s tím, jaký účel by měl daný produkt plnit. Svádíte-li boj s plísní či jinými mikroorganismy, budete potřebovat nátěr proti plísním. Zda zvolíte nátěr, který eliminuje tvorbu tepelných mostů, nebo nátěr na bázi narušení iontové rovnováhy plísně, je na vás.

nátěr fasády

Chcete-li nadobro vyřešit problém s vandaly, kteří fasádu vašeho domu pravidelně zdobí graffiti a tagy, obraťte se specializovanou firmu a vyžádejte si antigraffiti nátěr.

Antigraffiti nátěry mají hydrofobní efekt a tvoří na povrchu neprostupnou bariéru. Barva ve spreji se díky tomu nedostane do struktury podkladu a není proto náročné ji odstranit.

Budete-li se o fasádu vašeho domu náležitě starat, zasloužíte se o její trvalé pěkný vzhled a prodloužíte její životnost, což se pozitivně promítne na budoucích nákladech za opravy. Spoustu užitečných informací najdete na www.ars.cz.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *