Dobře osvětlený moderní domov

osvětlení koupelny

Světlo vždycky navozuje pocit tepla v domě. V době, kdy venku převládá deštivé a chladné počasí, se těžko dočkáte dostatečného množství denního světla. Pomoc najdete v různých druzích umělého osvětlení.

U kuchyně vsaďte na precizní projekty

Světlo do koupelny zvolíte jinak než kuchyňské. V koupelně máte pravděpodobně mnohem méně přirozeného světla v porovnání s kuchyní. Proto se podívejte, kolik přichází světla skrze okna, jak se mění v průběhu dne. Již připravovaný projekt nesmí postrádat různé zásuvky, vypínače a jiné elektroinstalační prvky. Každá činnost potřebuje jiné světlo. V tmavých skříňkách se určitě vyplatí automatická světla, které vám zjednoduší hledání kdykoliv si budete přát. Stačí pouze otevřít a rozsvítí se. Po zavření se naopak vše zhasne. Stále oblíbenější LED pásky vám také hodně ušetří elektrickou energii.

Kromě centrálního osvětlení kuchyně (nezavěšujte ho příliš nízko) se soustřeďte na přísun dostatku světla pro různé pracovní plochy. Určitě najdete minimálně dvě místa, kam by se hodilo speciální těleso pro zajištění lepší viditelnosti. Jedná se hlavně o plochu, kde se připravuje občerstvení a o jídelní stůl. Dobrým řešením je i horní světelná rampa.

Pohodová atmosféra díky světlu

Jestliže se zajímáte hlavně o vytvoření pohodového a relaxačního prostředí, sáhněte po teplejších barvách světla. Propracujte jejich intenzitu záření. K tomuto účelu slouží regulátory, díky nimž se interiér celkově promění. Stropní světlo a jiné osvětlovací typy lze namontovat rovnou do podlah, zdí a do stropů. Vylepšené LED žárovky mohou obsahovat výběr z několika nastavení, což v praxi znamená snadné přepínání vypínačem. Philips Hue se stane vaší dobrou volbou při hledání vhodných typů svítidel, lamp, žárovek a jiných potřeb pro dokonalé osvětlení místa, kde chcete spokojeně žít.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *